SU YALITIMI

Denizli su yalıtımında temel uygulama ürünleri
 • Bitüm Esaslı Su Yalıtım Ürünleri
 • Hazır Su Yalıtım Örtüleri
 • Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Ürünleri
 • Elastomerik Reçine Esaslı Su Yalıtım Ürünleri
 • Çimento Esaslı Su Yalıtım Ürünleri
 • Emprenye Ürünleri
 • Astarlar ve Yardımcı Malzemeler


 • Temeller için su yalıtım sistemi
  Temel bölgeleri oturduğu zeminden gelecek her tür sızıntı şeklinde, basınçlı veya basınçsız suya maruz kalırlar.

  Yalıtılmamış bölgelerden temel betonunun bünyesine nüfuz edecek zemin suyu zaman içerisinde çelik donatının korozyona uğrayarak genleşmesine ve betonarmede ciddi hasarlara sebep olur. Sağlam bir yapı için en önemli unsurlardan biri olan temelde bu şekildeki bir problem binanın ömrünü önemli derecede kısaltır.

  Geri dönüşü olmayan bir sonuçla karşılamamak için dışarıdan bohçalama yöntemiyle Denizli'de temel altı su yalıtımı yapılması gerekir.

  Temel perde duvarlar için su yalıtım sistemi
  Temel perde duvarları, toprak dolgusunun yapıldığı andan itibaren sızıntı suları, geçici veya sürekli basınçlı yeraltı sularına maruz kalır.

  Temel çevresinde yapılacak drenaj uygulamaları ancak yeraltı suyunun basıncını düşürmede etkili olur; betonun su geçirimsizlik katkıları ile hazırlanması ise tam bir su yalıtımı sağlamaz.

  Yalıtılmamış yüzeylerden betonarmenin bünyesine girecek su, çelik donatıda korozyona sebep olup, sonrasında yapının ömrünü kısaltacak sonuçlar doğurur. İç mekanlarda oluşacak rutubet, aynı zamanda yaşam konforunu da olumsuz yönde etkiler. Polimer modifiye bitüm kauçuk esaslı ürünler ile dışarıdan bohçalama yöntemiyle yapılacak bir su yalıtım uygulaması tüm bu olumsuzlukların önlenmesini sağlar.

  Islak mekanlar için su yalıtım sistemi
  Mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak mekanlar genellikle seramik ile kaplıdır. Ancak seramik uygulaması tek başına su yalıtımı sağlamaz.

  Denizli Su yalıtımı yapılmamış ıslak mekanlarda suyun döşeme ve duvarlardan sızması komşu bölgelerde bozulmalara yol açabilir. Alçı, ahşap, gaz beton gibi hassas yüzeylerin su alması ancak pahalı tamiratlar ile telafi edilebilir.

  Islak mekanlarda kritik noktaları da göz önüne alarak yapılacak uygun bir su yalıtım uygulaması etkin bir yalıtım performansı ve konfor sağlar.

  Eski seramik kaplı yüzeyler için su yalıtım sistemi
  Hatalı veya eksik su yalıtım uygulaması yapılmış ya da hiç su yalıtım uygulaması yapılmayarak seramik uygulanmış ıslak mekanlarda zaman içinde yalıtım problemleri oluşur.

  Yüzeydeki seramikleri kırarak su yalıtım uygulaması yapmak zaman ve yaşam konforu açısından sıkıntı yaratır, aynı zamanda ilave masraflara da yol açar. Bu uygulama yerine mevcut seramik kaplama üzerine uygun bir ara katman ile su yalıtım uygulaması gerçekleştirilebilir.

  Gezilen teras çatılar için su yalıtım sistemi
  Kullanıma açılması planlanan, teras olarak inşa edilmiş çatılarda, seramik vb. kaplama uygulaması tek başına su yalıtımı sağlamaz.

  Yalıtılmamış yüzeylerden sızacak su yaşanan alt katlarda konfor problemi yaratır.

  Terasların maruz kalacağı sıcaklık farklılıklarına da dayanıklı, elastik ürünlerle seramik vb. kaplamaların altına yapılacak su yalıtımı bu tür problemlerin önüne geçer.

  Bahçe teras için su yalıtım sistemi
  Weber poliüretan esaslı su yalıtım ürünleriyle, bahçe teras çatılar için, uzun ömürlü ve kaliteli su yalıtımı sistemi oluşturmak mümkündür. Bu ürünler ile yapılan yüzeyler, eksiz, süper elastik su yalıtım tabakası ile kaplanmış olur, ayrıca zorlu iklim koşullarına ve bitki köklerine karşı daha dayanıklı hale gelir.

  SU YALITIM YAPTIRMAK İÇİN HEMEN TEKLİF ALIN
  2016 ANADOLUM YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.
  Mega Tasarım 2016