SÖVE FUGA UYGULAMA

SÖVE NEDİR?
Söve binaların dış cephelerini hem ısı yalıtımı hemde dekoratif bir görüntü sunan bir yalıtım mazemesidir.Halk arasında köpük(eps,xps) diye adlandırılan üzeri söve harcı ile kaplanmış dekoratif olması yanı sıra hafif ve dayanıklıdır.

Denizli Söve günümüz şartları ve teknolojisi ile istedigimiz şekillerde ve boyutlarda üretilebilen gözümüze hitap eden bir yapı malzemesi haline gelmiştir.Pencere,kapı ve dış cephede kendini ağır tonlarda hissettiren bir ürün olmakla beraber uzun yıllar dış cephe yalıtım sektöründe vazgeçilmez bir yapı malzemesi olması uygun ve hızlı bir uygulamaya sahip olmasıdır.

Yapılarda söve uygulaması neredeyse inşaat sektörü kadar eskiye dayanır. Denizli'de söve uygulamaları, hususilikle eski taş yapılarda pencere ve kapı boşluğunun sağlam durabilmesi dahilin blok taşlardan yapılırdı. İnşaat teknolojisi ilerledikçe, yapıdaki bu tür uygulamalar kullanılmamaya başlandı. Ama mühim bölümleri her vakit ön planne çıkarmayı seven insanoğlu, yapı elemanı olan kapı ve pencereyi nihayetbaharelleştirme sevdasından vazgeçmemiştir.

Kapı ve pencere sahillarını o günün koşullarına uygun, bulabildiği ve işleyebildiği malzemelerle süslemiştir. Günümüzde de söve uygulaması, yapı estetiği açısından mühimdir. Özelikle nihayet vakitlarda sıkça kullanılmaktadır. Çok değişik malzemelerden hazır sövelerin piyasada bulunması ve montaj basitlığı tercih nedenlerindendir.

 • Yapılan araştırmalarda yapılardaki ısı kayıplarının mühim bir kısmının duvarlardan olduğu tespitedilmiştir. Bu kayıpları en aza indirmek dahilin en verimli çalışma dış cephe mantolkör sistemleridir.
 • Kış Aylarında Isınmak, yaz aylarında ise serinlemek körcıyla yapılan enerji harcamalarından %50 tasarruf sağlar.
 • Binaya yapılan ısı yalıtımı ekonomik olup iklimsel koşullara göre ortalkör 3-4 seneda art kazanılan bir yatırımdır.
 • Uzun ömürlüdür, vakitla ısı yalıtımı performansı azalmaz ve yok olmaz.
 • Isı Yalıtımı ile yapı dahilerisinde kullanılan ısıtma ve soğutma sistemleri daha az enerji harcayacağından tasarruf etmemizi sağlar.
 • Yapı fiziği açısından en doğru sistemlerden biridir. Bina kabuğunu tamamen sararak, yapıelemanlarının dahil ortam sıcaklığına yakın sıcaklıklarda kalmasını sağlar.
 • Özellikle evlarda ısı kaynağı kapatıldıktan nihayetra da ortam sıcaklığı aynı seviyede devam eder.


 • SÖVE FUGA UYGULAMALARI İÇİN HEMEN TEKLİF ALIN
  2016 ANADOLUM YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.
  Mega Tasarım 2016